Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Wigilia 2016
Data dodania: 24.12.2016
Dnia 24.12.2016 r. tak, jak nakazuje tradycja przygotowaliśmy uroczystą kolację wigilijną. Tuż po godzinie 13 zajęliśmy się stołami; rozłożyliśmy sianko, na nim biały obrus, dla dekoracji postawiliśmy samodzielnie wykonane stroiki.
Po godzinie 14. wszyscy byli już odświętnie ubrani. Część z nas wraz z p. Ćmochem urządziła godzinny „koncert kolędowy” umilając czas oczekiwania na Wieczerzę. Podziwiać należy wszystkich za to, że dzień ten tak pięknie przeżywali; jedni kolędowali, drudzy w skupieniu, zadumie, cierpliwie, nie przeszkadzając nikomu, czekali na Wieczerzę. Gdy p. Dyrektor oznajmiła, że niedługo zaczynamy, wszyscy ochoczo pospieszyli za stoły. Następnie p. Małgosia przeczytała odpowiedni fragment Ewangelii, i po odmówieniu modlitwy złożyła zgromadzonym życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Po życzeniach wszyscy przystąpili do dzielenia się opłatkiem. Potem przyszedł czas na konsumpcję przygotowanych przez panie kucharki wigilijnych potraw. Smakowały nadzwyczajnie – jak tylko w ten jeden wieczór mogą smakować. W międzyczasie wręczone zostały prezenty od św. Mikołaja.
Miłą niespodziankę sprawili nam miejscowi kolędnicy, młodzież gimnazjalna - odwiedzając nasz ośrodek w dzień Bożego Narodzenia wieczorem. Przyszli z gwiazdą i „kłapiącym” turoniem wzbudzając zainteresowanie zaskoczonych mieszkańców. Kiedy zaśpiewali kolędy – dołączyliśmy do nich, a odchodząc pięknie nam podziękowali za radosne przyjęcie:

Za kolędę dziękujemy,
zdrowia, szczęścia winszujemy,
na ten Nowy Rok, na ten Nowy Rok<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom