Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Wigilia 2014
Data dodania: 24.12.2014
Po raz kolejny mamy okazję zasiąść wspólnie do odświętnie nakrytego stołu i przełamać się opłatkiem, w który zaopatrzył nas proboszcz Rakoczy.

Jak to jest w zwyczaju wszyscy prawie zaraz po obiedzie niecierpliwie czekali, kiedy pani kucharka przygotuje wigilijną wieczerzę. Aby czas się nie dłużył personel wspólnie z podopiecznymi poczynił odpowiednie przygotowania.

Najpierw było odświętne ubranie się. Potem wspólne przygotowywanie stołów; położono na nich sianko, przykryto białym obrusem, na stole położono figurkę Pana Jezusa na sianku oraz opłatek i rozstawiono świąteczne stroiki. Następnie wszyscy się zebrali na świetlicy i zaczęli od modlitwy oraz śpiewania kolęd. Gdy wieczerza została podana p. Dyrektor przeczytała Ewangelię, wspólne podzielono się opłatkiem oraz złożono sobie życzenia. Teraz przyszedł czas na Wigilijną kolację, a kiedy niektórzy jeszcze zajadali się wigilijnymi potrawami wydarzyła się rzecz niespodziewana; zawitał święty Mikołaj z workiem prezentów! To naprawdę niezapomniany wieczór, jedyny w roku!


<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom