Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Gimnazjum z Wielgolasu w DPS-ie w Transborze.
Data dodania: 16.06.2016
16.06.2016 r. odwiedzili nas uczniowie z Gimnazjum w Wielgolesie. Byli to Julia Piekarska, Dominika Adamczyk, Julia Zawadka i Maciej Bareja a opiekowała się nimi p. Hanna Zawadka.
Uczniowie zaśpiewali kilkanaście utworów w klimacie pop-rokowym m.in. Małgośkę - Maryli Rodowicz, Moja i twoja nadzieja – Edyty Bartosiewicz i Hey, Wehikuł czasu – Dżemu, Mniej niż zero Lady Pank , Mieć czy być- Myslovitz, Zanim pójdę - Happysad, Szklana pogoda - Lombardu. Młodzież śpiewała utwory solo i w zespole. Utwory śpiewane przez uczniów dla seniorów nabierały jakby innego znaczenia w odniesieniu do tego miejsca i do ludzi, którzy już trochę przeżyli i niejednokrotnie dokonują analizy przeszłości, podsumowania swojego życia, oceny dokonań.
Następnie pani dyrektor podziękowała młodzieży i opiekunce za przybycie, wszystkim pogratulowała występu i wielkiego zaangażowania. Okazało się, że dwoje spośród uczniów uczęszczało jeszcze do szkoły, w której budynku obecnie mieści się nasz DPS. Były wspomnienia z przed remontu, przebudowy. Uczniowie informowali pensjonariuszy gdzie wcześniej znajdowała się np. biblioteka, sala gimnastyczna, czy klasa matematyczna.
Na koniec młodzi artyści zapewnili nas, że jeszcze powrócą tutaj z nowym programem artystycznym, ale już po wakacjach.
Dziękujemy, i życzymy im pogodnych, fajnych wakacji, a przedtem – samych szóstek na świadectwach!


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom