Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Babcine, Dziadkowe i Walentynkowe pląsy
Data dodania: 01.03.2015
W sobotnie popołudnie, 14 lutego, a więc dokładnie w "walentynki", gościł u nas wokalno-instrumentalny zespół z Mrozów. Już przy powitaniu padło słowo "przyjaźń", a później było jeszcze wielokrotnie powtarzane przez prowadzących koncert, i p. dyr. M. Drzazgę - dziękującą za kolejny występ. I to chyba najważniejsze - jesteśmy przyjaciółmi; pensjonariusze, pracownicy naszego Domu i Zespół. Oni dają nam radość, w tekstach i piosenkach prezentują wiele życiowych prawd, czasem gorzkich - i łza się zakręci, ale i radosnych, które napawają optymizmem, nadają sens życiu.

Tym razem wiersze, piosenki, muzyka dotyczyły Babć, Dziadków i Miłości. Tej pierwszej miłości, kiedy "umawiałem się z nią na dziewiątą", tej dojrzałej i bardzo, bardzo dojrzałej - do wnuków, ale też i babcino-dziadkowej, choć odległe to czasy, gdy "stała babcia na balkonie". I chociaż Babci i Dziadkowi niejednokrotnie balkon przyszło zamienić na balkonik, to przecież serce pozostało to samo; wielkie, kochające, jak te serca, które w podziękowaniu otrzymali artyści, i pod którymi uroczystość zakończyliśmy walentynkowymi pląsami. Jak zwykle - wykonali je sami pensjonariusze.

Wspaniałe spotkanie, wspaniałe chwile, wspaniała zabawa. Zawiązały się już zupełnie prywatne znajomości, a z racji "Walentynek" szczególnie podobały nam się występy "Walentych", których jest w zespole trzech. Wykonania solowe (i wykonawcy) zachwyciły wszystkich, a ich przewaga nad "zawodowymi" artystami polega na tym, że są takie nasze, naturalne, że sami przeżywają naprawdę swoje występy, a my się z nimi w tym łączymy. A nad wszystkim czuwa p. Zosia, której w szczególnym podziękowaniu odśpiewaliśmy "Sto lat". Życzymy p. Zosi i całemu zespołowi jeszcze przynajmniej STO LAT - na scenie! Są tego warci, za tę bezinteresowność, za wzruszenia, radość niesioną innym! Dziękujemy!

Już czekamy na następne spotkanie. Może zdołamy przyjąć naszych przyjaciół w plenerze, przy ognisku. Niech no tylko klony wypuszczą liście...


<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom