Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: święto Seniorów w Latowiczu
Data dodania: 30.10.2015
W piątkowe popołudnie 30. paŸdziernika 2015 r. nasi pensjonariusze pod opieką p. Doroty Kupskiej na zaproszenie przewodniczącej latowickiego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczestniczyli w uroczystej imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Seniora. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół w Latowiczu. W uroczystości oprócz nas wzięło udział około 50 seniorów i osób z terenu gminy Latowicz oraz zaproszeni goście m.in. Sekretarz Gminy p. Barbara Zgódka (reprezentująca Wójta gm. Latowicz), dyrektor ZS w Latowiczu p. Wiesława Kosobudzka, dyrektor GBP p. Anna Niedek. Władze związku reprezentował p. Stefan Karwowski –Przewodniczący Zarządu Rejonowego PZERiI w Mińsku Mazowieckim. W tej części uroczystości były przemówienia, życzenia oraz wyróżnienia dla członków Koła.
Następnie zaproszono gości na uroczysty poczęstunek przygotowany przez panie ze stołówki szkolnej - dania gorące i zimne przekąski, natomiast wypieki cukiernicze przygotowały członkinie koła emerytów. Spotkanie uświetniła swoją obecnością ludowa kapela „Ptasińskich” z Wielgolasu.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Były chwile wspomnień, refleksji, wspólne śpiewy i tańce. Najbardziej zadowolona ze spotkania była Pani Janeczka Podobas nasza podopieczna, która jest mieszkanką gminy Latowicz. Spotkała tu wielu znajomych, były łzy, uściski radości ze spotkania . Znajomi p. Janeczki bardzo byli zainteresowani jej pobytem w DPS. Natomiast pp. Tadeusz i Andrzej wspaniale bawili się z seniorkami. Na zakończenie naszego pobytu p. Dorota w imieniu nas wszystkich podziękowała za zaproszenie życząc seniorom dużo zdrowia oraz w imieniu Dyrektor DPS zaprosiła do odwiedzin naszego Domu. Wychodziliśmy z imprezy przy oklaskach i śpiewie oraz przy marszu wykonanym przez kapelę.
Powrót do DPS był niesamowity; wszyscy wzruszeni i rozbawieni oraz najedzeni do syta tak, że większość uczestników zrezygnowała z kolacji w ośrodku.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom