Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Seniorzy z Mrozów z programem z okazji Dnia Matki
Data dodania: 20.06.2016
20.06.2016 r. zawitali do nas Seniorzy z Mrozów ze swoim programem słowno-muzycznym z okazji Dnia Matki. Seniorzy rozpoczęli od Matki, która jest Matką nas wszystkich, do której zanosimy swoje troski w utworze "Matka, która wszystko rozumie, Sercem ogarnia każdego z nas. Matka zobaczyć dobro w nas umie, Ona jest z nami w każdy czas." Następnie goście nawiązali do swoich matek, których większość już nie ma , a tak wiele im zawdzięczają. " …Moja matka była najwspanialszą kobietą, to kim jestem dzisiaj zawdzięczam Jej, cały mój życiowy sukces jest wynikiem moralnego, intelektualnego i duchowego wychowania, które od niej otrzymałam…". W utworach przeplatała się nostalgia, tęsknota i żal w "Matczyne ręce" czy "Moja Matko ja wiem , tylec nocy nie spałaś. Gdym opuszczał mój dom , aby iść w obcy świat. I na szczęście dalekie, skromny dar, lniany ręcznik mi dałaś,…". Następnie przeszli do lat dziecięcych, gdzie nasze mamy śpiewały nam kołysanki "Dla Wojtusia z popielnika", Był sobie król".
W drugiej części swojego programu Mrozowianie zaprezentowali utwory, które dali nam pod rozwagę np. utwór "Chatka mała", "Tak niedawno żeśmy się poznali" czy " …Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca mają, Ÿli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…".
Następnie pani Dyrektor podziękowała za przybycie i zaprezentowanie swojego repertuaru.
W dalszej części nastąpił wspólna herbata, kawa i ciasto przybyłych Gości i naszych podopiecznych.<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom