Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Przyjęcie i adoracja obrazu Matki Bożej Łaskawej, Pani Wielgoleskiej.
Data dodania: 05.03.2017
Przyjęcie i adoracja obrazu Matki Bożej Łaskawej, Pani Wielgoleskiej.
W niedzielę 05.03.2017 r. delegacja naszych podopiecznych i personelu poszła do naszej sąsiadki p. Zofii, która przekazała nam peregrynujący po parafii obraz Matki Bożej Łaskawej, Pani Wielgoleskiej. Procesja z obrazem przeszła z domu sąsiadki do naszego budynku. W domu mieszkańcy z niecierpliwością czekali na przybycie i przyjęcie Najświętszej Panienki.
Mieszkańcy widząc obraz Maryi byli bardzo przejęci, podekscytowani, ze wzruszenia płakali. Wszyscy chcieli przywitać, ucałować wizerunek Matki Bożej Łaskawej. Każdy, kto chciał, czy to chorzy na wózkach, czy niemogący samodzielnie podejść byli podprowadzeni przez personel do obrazu, by mogli przywitać się z Maryją.
Następnie postawiono obraz Pani Wielgoleskiej w zacnym, specjalnie na tę uroczystość przystrojonym kwiatami, lampkami oraz świecami miejscu. Prócz pięknej dekoracji otoczyliśmy naszą Matkę miłością, serdecznością, oddaniem, swoim zawierzeniem i osobistym zaangażowaniem w modlitwie, śpiewie i czuwaniu.
Modliliśmy się i śpiewaliśmy pieśni maryjne do późnej nocy. Niektórzy nawet w ciągu nocy czuwali, przychodzili do Najświętszej Matki, aby Ją adorować. Powierzyliśmy Maryi wszystko to, co w nas jest słabe, zagrożone i grzeszne. Prosiliśmy Maryję o Jej pomoc byśmy mogli i umieli wskrzeszać w sobie miłość, byśmy potrafili przebaczać naszym najbliższym, byśmy mogli służyć potrzebującym od poczęcia, aż po śmierć. Prosiliśmy Panienkę abyśmy umieli nasze życie przyjmować z wdzięcznością i ufnością, prosiliśmy o siłę byśmy zdołali podnosić się z upadków, klęsk i błędów.
Następnego dnia od samego rana odbywały się grupowe i indywidualne adoracje, modlitwy w skupieniu. Po śniadaniu zebraliśmy się na wspólnej modlitwie, odmówiliśmy poranny pacierz, czytaliśmy pismo święte, akt zawierzenia rodziny Matce Bożej. Śpiewaliśmy pieśni na cześć naszej Wielgoleskiej Pani. Potem pan Zdzisław historyk-regionalista przytoczył nam krótką historię o narodzinach kultu Matki Bożej Łaskawej w Wielgolesie, cudach, jakie dokonały się za Jej przyczyną, budowie kaplicy i powstaniu parafii. Następnie wychwalaliśmy Maryję w pieśniach, tym razem z akompaniamentem gitary. Tak spędziliśmy czas do południa, kiedy to przyszedł czas na "Anioł Pański".
Po obiedzie kontynuowaliśmy modlitwy. Odmówiliśmy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego potem dokonaliśmy wpisu w kronice. Na koniec, kiedy przybyli do nas sąsiedzi po obraz Najświętszej Maryi zmówiliśmy modlitwę na pożegnanie. Po tych modlitwach, wyciskającym łzy pożegnaniu nastąpiła długa, wymowna cisza, zrobiło się jakoś dziwnie "pusto" i smutno. W skupieniu analizowaliśmy nasze modlitwy, prośby i nasze zawierzenia oraz fakt, że mogliśmy wspólnie przez dwa dni pięknie spędzić ten czas na modlitwie. Bóg niech będą dzięki, i prosimy Cię, wspieraj nas, błogosław nam w trudach codziennego życia Łaskawa Pani Wielgoleska.<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom