Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Data dodania: 16.12.2015
16.12.2015r. rozpoczęliśmy „oficjalne” przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy mieszkańcy ochoczo przystąpili do ubierania choinki, którą tradycyjnie umieściliśmy w jadalni. Wszyscy mieszkańcy garnęli się do zawieszania ozdób. Nie było przeszkód; „dół” stroili mniej sprawni choć i tak każdy starał się sięgnąć jak najwyżej.
Kto nie czuł „artystycznej weny” kibicował dekorującym udzielając cennych rad z oddali, gdyż nie wszystko z bliska dobrze widać. W taki sposób, wspólnymi siłami ubraliśmy tegoroczną choinkę. Nastrój podkreślały płynące z odtwarzacza nasze piękne kolędy, a niektóre sobie podśpiewywaliśmy i bardzo dobrze nam to wychodziło.
Pokoje i korytarze przyozdobione zostały zimowo-świątecznymi dekoracjami. Trochę szkoda, że w tym roku zimę mamy znów tylko na dekoracjach, choć akurat w dniu strojenia choinki spadło trochę śniegu. W naszej pracowni stanęła żywa choinka, która została ozdobiona zawieszkami nadesłanymi na gminny konkursu na „ekologiczną zawieszkę choinkową” zorganizowanego przez naszą Panią Dyrektor.
Przystroiliśmy też i otoczenie budynku. Przed ośrodkiem stanęły trzy małe świerki. Zawisły na nich kolorowe lampki. Atmosfera, która wytworzyła się i towarzyszyła dekoracjom była niezapomniana. Wszyscy podekscytowani, radośni, chętni, pomocni i życzliwi, aż by się chciało każdego dnia choinkę ubierać…. Coś pięknego.<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom