Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: POŻEGNANIE LATA
Data dodania: 17.09.2015
17.09.2015 w piękny, słoneczny dzień, po wakacyjnej przerwie odwiedzili nas Seniorzy z Mrozów z programem artystycznym „Pożegnanie Lata”.
Po zwyczajowych przywitaniach z naszymi dobrymi znajomymi (w większości) zaczęło się niecierpliwe oczekiwanie na rozpoczęcie przez nich programu artystycznego. Popłynęły piosenki, wiersze mówiące o upływającym czasie przeplatane stosownymi wprowadzeniami i sentencjami. Całość programu pięknie podkreślały ujmujące dŸwięki akordeonowego akompaniamentu.
Po programie nastąpiły gorące podziękowania. Przy okazji „wydało się”, że nasz podopieczny Andrzej obchodził w tym dniu swoje urodziny. Wszyscy odśpiewali STO LAT i złożyli solenizantowi życzenia.
Drugą część spotkania wypełniła degustacja przygotowanych przez nasze panie kucharki ciast. Jesteśmy ciągle zaskakiwani różnorodnością i wyjątkowością smaków tych „swojskich” wypieków.
Rozkoszując się ciastami mieszkańcy z gośćmi rozprawiali na temat minionych wakacji; gdzie byli, co widzieli i jak szybko przeleciał czas od ostatniego spotkania..
Gdy nadeszła pora odjazdu wszyscy powoli opuszczali budynek. Na zewnątrz przed ośrodkiem okazało się, że fajnie byłoby jeszcze coś zaśpiewać. Na nowo rozbrzmiały już razem śpiewane piosenki, znane i lubiane przez wszystkich. Było opowiadanie kawałów, śmiechy do bólu brzucha i łez - aż nie chciało się kończyć tego spotkania. No ale cóż – wszystko, co ma początek kiedyś i koniec mieć musi.
Do następnego spotkania!


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom