Start Aktualno¶ci Oo¶rodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: „Dzi¶ do ciebie przyj¶ć nie mogę,…” – Seniorzy z Mrozów z żołniersk± piosenk±
Data dodania: 17.05.2016
17. 05.2016r przybyli do Domu Pomocy Społecznej „Pod Klonami” w Transborze Seniorzy z Mrozów. Tym razem w programie mieli piosenki wojskowe i partyzanckie. Mrozowianie pragn± ocalić je od zapomnienia . Niektóre s± już bardzo rzadko wykonywane, a przecież doskonale znane przez starsze pokolenie. "Dzi¶ do ciebie przyj¶ć nie mogę, zaraz idę w nocy mrok" – ¶piewali prawie wszyscy.
Na wstępie było powitanie naszych go¶ci z Mrozów. W następnej kolejno¶ci seniorzy przedstawili nam zarys dziejów walk o wolno¶ć, niepodległo¶ć Polski na przykładach powstań, wojen, w których zawsze naszym żołnierzom, partyzantom towarzyszyła pie¶ń. Zagrzewała do walki, niosła ukojenie, dawała nadzieję na wolno¶ć, powrót do domu, do najbliższych, do ukochanej. Usłyszeli¶my m.in. "My pierwsza brygada", "Serce w plecaku", "Rozkwitały p±ki białych róż", "Jak długo w sercach naszych", "O mój rozmarynie".
Następnie z okazji imienin pani Zosi- reżyserki spektaklu - za¶piewali¶my jej wszyscy gromkie "sto lat". Pani Dyrektor w imieniu swoim i mieszkańców złożyła życzenia i wręczyli¶my upominek od mieszkańców Domu .
Spotkanie tradycyjnie zakończyło się poczęstunkiem, przy którym odbyły się „pogaduchy” oraz planowanie kolejnych wspólnych imprez. Dziękujemy!<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom