Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Pierwsza pielgrzymka mieszkańców DPS-u na Jasnš Górę (50 Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych)
Data dodania: 06 lipca 2015
W piękny, słoneczny poniedziałkowy poranek 06 lipca 2015 r. uczestnicy pierwszej naszej pielgrzymki na Jasną Górę zgromadzili się przed budynkiem DPS-u. Założyliśmy chusty z naszym symbolem – liśćmi klonu, przy muzyce pielgrzymkowej płynącej z odtwarzacza pakowaliśmy swoje rzeczy do samochodów. Żegnali nas pozostali mieszkańcy, którzy niestety ze względów zdrowotnych nie mogli z nami fizycznie uczestniczyć, ale jednoczyli się w myślach. O godzinie 6.00 wyruszyliśmy w drogę. Podróż na Jasną Górę przebiegała bardzo spokojnie. Dojechaliśmy około 10.30. O 11.00 przewidziana była msza święta w bazylice pod przewodnictwem bpa Adama Włodarczyka. "50 Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych" w tym roku była dziękczynieniem za 90 lat istnienia Apostolstwa Chorych w świecie.

"(...) Kiedy patrzymy na tą największą ofiarę (Jezusa), na tajemnicę krzyża, uświadamiamy sobie, że w tym doświadczeniu słabości i cierpienia i w końcu śmierci, jest zródło naszego uzdrowienia z tego, co jest największš słabością człowieka, z grzechu, z niewoli szatana, który zamyka nas na doświadczenie żywego Boga. Przychodzimy więc nie tylko, aby prosić Boga o uzdrowienie, o łaskę sił, o to, aby Pan Bóg dał nam dobre i szczęśliwe życie przez wiele jeszcze lat, ale przychodzimy też po to, aby zaczerpnąć siły od Jezusa w tym obrazie Jego cierpienia, Jego męki,jaka jest nam ukazana w tajemnicy Jego krzyża, aby uświadomić sobie, że w moim doświadczeniu choroby, cierpienia może objawić się także Boże powołanie, Boże wezwania do bycia apostołem Chrystusa, do dawania świadectwa wiary i do składania ofiary z własnego życia poprzez zjednoczenie swojego serca z sercem Jezusa konającym na krzyżu" – mówił w homilii bp Adam Włodarczyk.

Po uroczystej mszy świętej i błogosławieństwie udaliśmy się wszyscy na obiad. Po obiedzie wróciliśmy do kaplicy NMP przed cudowny obraz by móc uczestniczyć w nabożeństwie lourdzkim. Podczas tego nabożeństwa kapłani pobłogosławili Najświętszym Sakramentem indywidualnie każdego chorego, modląc się o uzdrowienie. Było to bardzo podniosłe nabożeństwo i wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni tym wydarzeniem. Należy się również pochwalić iż mieliśmy ogromne szczęście osobiście zamienić kilka słów z biskupem, który wychodząc z kaplicy podszedł do nas, zapytał skąd jesteśmy, z jakiej diecezji (...) i na koniec wszystkich nas pobłogosławił. Była to druga, tak bardzo wzruszająca chwila podczas tej pielgrzymki. Przed powrotem wstąpiliśmy do sklepu po drobne upominki, a i lodów też spróbowaliśmy – smakowały bardzo. Do ośrodka wróciliśmy o 20.00. Wszyscy bardzo zmęczeni podróżą szybko poszli spać, ale w następnych dniach niezapomniane chwile na Jasnej Górze ciągle wracały w rozmowach.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom