Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Otwarcie Ośrodka
Data dodania: 01.01.2015
W piękny, słoneczny dzień 10 czerwca 2013r. w Transborze miało miejsce otwarcie Domu Opieki Pod Klonami. Placówka jest przeznaczona dla osób, które nie mogą otrzymać niezbędnej opieki i wsparcia w ich miejscu zamieszkania.

Przebudowę budynku po byłej szkole p. Małgorzata Drzazga rozpoczęła w 2011 roku. Było to ogromne przedsięwzięcie finansowe i logistyczne. Budynek został zaadaptowany na dom opieki. To miejsce dla 16. seniorów i osób niepełnosprawnych fizycznie.

W placówce znajduje się 8 pokoi 2-osobowych z łazienkami, a także pomieszczenie ogólnodostępne dla mieszkańców domu - sala dziennego pobytu z aneksem kuchennym. Dom wyposażony jest w stołówkę, kuchnię, pokój doraźnej pomocy medycznej. Lokalizacja ośrodka w położonej nieco na uboczu wiosce, ale z dogodnym dojazdem (przy drodze powiatowej, 3 km od drogi wojewódzkiej 802) wśród pól, w sąsiedztwie sosnowego lasu na skraju Doliny Świdra będzie sprzyjała wypoczynkowi jego mieszkańców.

Gospodyni Małgorzata Drzazga, mgr pielęgniarstwa, z racji wykonywania swego zawodu czuje się spełniona, mogąc nieść pomoc ludziom starszym. Było to jej życiowym marzeniem i powołaniem.

Ośrodek stanowi wyjątkowe miejsce godnego życia dla Seniorów. Z racji tego, że nie jest to kolejny ''moloch'' panuje w nim serdeczna, rodzinna atmosfera. Tu wszyscy się znają!
Nazwa Pod Klonami, nawiązuje do najbliższego otoczenia – klonów, które szczególnie pięknie wyglądają jesienią tak, jak powinna wyglądać jesień ludzkiego życia.

Oficjalnego otwarcia dokonano w towarzystwie wójta Bogdana Świątek-Górskiego i proboszcza parafii Wielgolas ks. Arkadiusza Rakoczego, który poświęcił pomieszczenia i pobłogosławił pracy ośrodka.

W uroczystości otwarcia wzięli udział licznie zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi. Gospodyni bardzo emocjonalnie przeżywała uroczystość. Dokonała przeciećia wstęgi w towarzystwie wójta gminy i jednego z podopiecznych p. Był tort, muzyka kapeli Ptasińskich i wspólny obiad z toastem szczęśliwego pobytu dla wszystkich, którzy będą gościć Pod Klonami w Transborze.<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom