Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Święto Niepodległości ‘2016
Data dodania: 13.11.2016
98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziliśmy właściwie przez cały paŸdziernik słuchając piosenek śpiewanych przez „muzykalną” część naszych podopiecznych podczas muzycznych spotkań. A trenowali wytrwale kilkanaście piosenek; od Pierwszej Kadrowej po Marsz, Polonia.
13 listopada 2016 r. nastąpiła kulminacja obchodów. Po tradycyjnym, poobiednim „koncercie patriotycznym” naszych podopiecznych przyszedł czas na dużą dawkę historii, patriotyzmu i artyzmu w wykonaniu młodzieży. Odwiedzili nas z okolicznościowym programem gimnazjaliści z Wielgolasu. Podziwialiśmy solowe pieśni śpiewane a’capella przez Kingę, Julię i Bartka. Wysłuchaliśmy wierszy w tak przejmującej interpretacji, że łzy do oczu same się cisnęły. Widowisko było tym bardziej wyraziste, że artyści wystąpili w strojach i z rekwizytami, które ze sobą przywieŸli.
Czas tak szybko płynął, że trochę byliśmy zaskoczeni, kiedy usłyszeliśmy słowa podziękowania za uwagę, za brawa. Z naszej strony artystom i ich opiekunom, p. Hannie i p. Radkowi, podziękował p. Zbyszek wzruszony – jak wszyscy – zaprezentowanym nam programem.
Na koniec zaśpiewaliśmy razem pieśń, którą ostatnio „trenowaliśmy”, a okazało się, że Kinga i Julka miały ją w repertuarze. Taki kraj we wspólnym wykonaniu, przy akompaniamencie gitarowym zakończył uroczystość. Jeszcze tylko pamiątkowa fotka, ciastko i napój, i... do zobaczenia 6. grudnia. Uczniowie zapowiedzieli się na ten dzień z wizytą, ale już o zupełnie innym charakterze. Dziękujemy i oczekujemy z niecierpliwością.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom