Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: ''MĘKA PAŃSKA'' W INSCENIZACJI SENIORÓW Z MROZÓW
Data dodania: 21.03 .2015
W słoneczne, sobotnie popołudnie 21 marca 2015r (pierwszy dzień wiosny) przybyli do nas zaprzyjaźnieni Seniorzy z Mrozów z przedstawieniem „Męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa Chrystusa”.

Na wstępie było przywitanie przybyłych gości i zaproszenie do zaprezentowania przygotowanego przez nich przedstawienia.

Realistycznie przedstawione sceny Męki Pańskiej niemal dosłownie „przeniosły” nas w czasy Chrystusa i sprawiły, że staliśmy się uczestnikami prezentowanych wydarzeń.

Seniorzy zainspirowani zbliżającym się okresem Wielkiego Tygodnia wcielili się w postacie biblijne. Zaprezentowali postać Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Mesjasza, który został osądzony i skazany na ukrzyżowanie na Golgocie Wyreżyserowane przez panią Zosię przedstawienie było połączone ze stosownymi pieśniami oraz objaśniającym tekstem. Całość stanowiła podniosłą opowieść o cierpieniu, śmierci, zmartwychwstaniu oraz o znaczeniu Krzyża w naszym życiu. Spektaklowi towarzyszyły panie z akordeonem oraz keyboardem podkreślając stosowną muzyką atmosferę tamtych wydarzeń. Wszyscy aktorzy występowali we własnoręcznie zrobionych strojach, rekwizytach nawiązujących do historii.

Po podziękowaniu za piękne zaprezentowane przedstawienie oraz złożeniu sobie wzajemnie życzeń z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy od Seniorów z Mrozów otrzymaliśmy zrobiony przez nich kwiat forsycji - zwiastun nadchodzącej wiosny.

Potem, jak to już tradycyjnie u nas bywa, był poczęstunek na którym nie mogło zabraknąć naszych kruchych ciasteczek w kształcie kurczaczków, zajączków i – oczywiście - kolorowych pisanek. Były wspólne pogawędki o naszych sukcesach, radościach i smutkach, o szarej codzienności i planach kolejnych wspólnych spotkań.


<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom