Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: święto Mamy i Taty - maluchy z Latowicza w DPS-ie w Transborze
Data dodania: 14.06.2016
14.06.2016r. przybyły do mieszkańców DPS maluchy z klasy 0 z Latowicza, z życzeniami dla mamy i taty. Dzieci pięknie prezentowały swoje role i nie widać było u nich żadnej tremy. Po życzeniach przedszkolaki przedstawiły widowisko o smoku wawelskim i dzielnym Szewczyku Dratewce, który zgładził potwora. Maluchy były perfekcyjnie przygotowane, miały wspaniałą dekorację, która zawisła na ścianach naszej jadalni. Dzieci miały piękne stroje przygotowane przez kochane mamy, a one same z przejęciem wcieliły się w swoje role. Po wystąpieniu grupy przedszkolaków, druga grupa maluchów zatańczyła specjalnie przygotowany układ choreograficzny.
Następnie przedszkolaki i mieszkańcy przenieśli się na plac, gdzie zapłonęło ognisko. Maluchy miały możliwość upieczenia sobie kiełbasek na kijach, ale niestety, nie zwyczajne stania w jednym miejscu poddały się i kiełbaski trzeba było im upiec na grillu nad ogniskiem. W oczekiwaniu na kiełbaski część maluchów ustawiła się w kolejkę do pani Magdy by pomalować sobie buzię. Inne dzieci dawały upust swojej niespożytej energii biegając po przyległym terenie.
Po upieczeniu kiełbasek nastąpiła ich konsumpcja przez maluchów i mieszkańców. Seniorzy nie mogli się napatrzeć na dzieci, których wszędzie było pełno, a ich gwar, śmiech i beztroska napawały mieszkańców radością. Dzieci nie krępowały się, siadały razem z podopiecznymi i wszyscy pięknie się komponowali na tle przyległego lasku i płonącego ogniska.
Na koniec dla chętnych, którzy „nie dojedli” pani kucharka zaserwowała pomidorówkę. Po posiłku dzieci wraz z opiekunkami wsiadły do autokaru „Rapit” i odjechały.
Na tym zakończyła się nasza przygoda z maluchami.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom