Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Jasełka 2016
Data dodania: 06.01.2016
święto "Trzech Króli" – Mędrców, którzy udali się do Betlejem powitać nowo narodzonego Jezusa obchodzone jest w tradycji chrześcijańskiej w dniu 6 stycznia.

Na pamiątkę obchodów tego święta DPS „Pod Klonami” odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Latowiczu z przedstawieniem jasełkowym. Dzieci zostały przygotowane i przybyły pod kierownictwem pp. Krystyny Wołkowieckiej i Małgorzaty Tomaszewskiej.

Była to niezwykle miła niespodzianka dla podopiecznych. Dzieci zaprezentowały wzruszający spektakl o Narodzeniu Pańskim, nadziei i miłości. Pięknie przygotowane stroje aniołów, świętej Rodziny, pasterzy oraz Trzech Króli dopełniły całości widowiska.

Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczyła grupa dziewczynek, które przepięknie zagrały na saksofonie oraz flecie poprzecznym najpopularniejsze kolędy. Mieszkańcy wspólnie z dziećmi zaśpiewali "Lulajże Jezuniu", "Wśród nocnej ciszy", "Jezus Malusieńki" i wiele innych.

Po części artystycznej nastąpiła druga, równie przyjemna część spotkania – poczęstunek gości oraz swobodne rozmowy Gości z podopiecznymi ośrodka. Panie nauczycielki rozdały mieszkańcom obrazki świętej Rodziny.

Nie zabrakło wzruszeń i radości. Z niecierpliwością czekamy kolejnego spotkania.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom