Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Konkurs plastyczny na najpiękniejszą EKO ZAWIESZKĘ na choinkę
Data dodania: 18 grudnia 2015

"Artysta jest twórcą piękna"
Oscar Wilde


Okres przedświąteczny i oczekiwanie na narodzenie Dzieciny Bożej, to czas wyjątkowy w naszej tradycji. Zaczyna się coroczna zaduma, planowanie potraw i myślenie o prezentach. Jest jednak coś jeszcze w naszej tradycji, coś co przywodzi na myśl dzieciństwo, magię i ogromne podekscytowanie . To piękne, pachnące lasem, zielone drzewko, które raz do roku zapraszamy do naszych domów i dekorujemy je, jak tylko potrafimy najpiękniej.
Właśnie na ten rodzaj tradycji bożonarodzeniowej postanowiliśmy w tym roku spożytkować sporą część naszej energii, zapraszając mieszkańców Gminy Latowicz do konkursu na najpiękniejszą zawieszkę choinkową. Żeby nie było zbyt łatwo i banalnie zawieszka miała być wykonana z materiałów lub elementów recyklingowych. I stało się J Do Domu „Pod Klonami” przybyło blisko 80 wytworów rąk ludzkich, które swą formą nawiązywały do świąt Bożego Narodzenia. Były Mikołaje, anioły, renifery, gwiazdy, sanie… Wszystkie piękne, niepowtarzalne i wykonane z dużą starannością.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie wybrania tych najpiękniejszych i najbardziej „eko”. Jednak wybór tej „naj” jest wpisany w prawa konkursu. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwoju swoich pasji artystycznych. Zawieszki udekorowały drzewko świąteczne w DPSie „Pod Klonami” i cieszą oczy mieszkańców, pracowników i gości. Można je podziwiać przez cały okres świąteczny, do czego mocno zachęcamy wszystkich zainteresowanych.
Dziękujemy uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prac oraz opiekunom i nauczycielom, którzy pomogli dzieciom w przygotowaniu dzieł. Podarowaliście nam w tym roku wiele piękna i radości i uśmiechu…
protokół z konkursu >>>


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom