Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Uniwersyteckie kolędowanie
Data dodania: 27.01.2016
Wprawdzie czas kolędowania mamy już za sobą, ale dom „Pod Klonami” odwiedzają ciągle goście z "niespodziankami", co sprawia wielką radość pensjonariuszom.
W środowe popołudnie 27.01.2016 r. zawitali do nas goście z mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z przewodniczącą, p. Jadwigą Maciejewską na czele. Miało być jeszcze "świątecznie" - i było. I to jak! Akompaniament dwóch mistrzów akordeonu zrobił duże wrażenie zarówno na mieszkańcach, jak i pracownikach DPS-u. Jednak z uniwersytecka grupa, niezwykle żywiołowa i muzykalna nie pozostała w ryzach zaplanowanego repertuaru. Pomiędzy kolędami, pieśniami o Narodzeniu Pańskim przepięknie zabrzmiały szlagiery taneczne. Nie zabrakło tanga, skocznej polki, walców, nawet piosenki francuskiej. Oczywiście, jak to zwykle bywa, przy takich rytmach, nogi nie ustoją spokojnie. Nie trzeba było długo czekać na tańce. Goście skutecznie rozruszali mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Pod Klonami”. Było niezwykle sympatycznie, żywiołowo i energetycznie. "Furorę" zrobił nasz podopieczny, p. Zbyszek, który ujawnił talent perkusisty i z powodzeniem towarzyszył akordeonistom grając na bębenkach. Sami też przygotowaliśmy kilka kolęd, ale okazało się, że goście nam je "wyśpiewali" więc włączyliśmy się do wspólnego śpiewania zamiast je powtarzać.
Chwilą wytchnienia dla tanecznych rytmów była herbata i poczęstunek, podczas którego był czas na swobodne rozmowy. To wielka przyjemność przebywać wśród ludzi, którzy z muzyką są "za pan brat" i potrafią za jej pomocą przekazać innym dużo pozytywnej energii.
W podziękowaniu za tak wspaniały świąteczno-karnawałowy koncert wręczyliśmy Gościom pracę plastyczną wykonaną przez p. Beatę – naszą utalentowaną plastycznie mieszkankę.
Dziękujemy UTW w Mińsku za piękny czas!
Mieszkańcy DPS „Pod Klonami”


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom