Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Ćwiczenia strażackie
Data dodania: 01.10.2015
1 paŸdziernika 2015 roku w naszym ośrodku odbyły się ćwiczenia PSP i OSP związane z zagrożeniem pożarowym i ewakuacją budynku. Naszym głównym celem było doskonalenie współdziałania z jednostkami straży pożarnej, doskonalenie praktycznych umiejętności ratowniczo-gaśniczych w tym ewakuacji osób poszkodowanych z budynku objętego pożarem. W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „POD KLONAMI”, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, oraz jednostki straży pożarnej z Gminy Latowicz: OSP Latowicz, OSP Oleksianka, OSP Wężyczyn, OSP Wielgolas oraz OSP Dębe M. i Chyżyny.
Po udanej ewakuacji odbyło się podsumowanie przeprowadzonych działań przez druhów OSP i oficerów PSP w Mińsku Mazowieckim. (Najbardziej zadowolona z ćwiczeń była jedna z naszych opiekunek, która miała przyjemność być reanimowaną przez dwóch młodych strażaków).
Następnie jednostki straży pożarnej udały się do kolejnego zdarzenia, które miało miejsce w Chyżynach. Po skończonych ćwiczeniach wszystkie jednostki straży pożarnej przybyły do naszego DPS-u na pyszną grochówkę (były próby o dolewkę) i ciasto dla osłody ich trudów.
Nasi mieszkańcy byli bardzo wzruszeni całym zdarzeniem i z podziwem przyglądali się akcji, a dŸwięk syren nadjeżdżających pojazdów strażackich napawał prawdziwym strachem i przerażeniem pomimo iż wiadomo było, że to tylko ćwiczenia.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom