Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Data dodania: 30.11.2015
Dnia 30 listopada 2015 r. odbył się po raz kolejny tradycyjny wieczorek andrzejkowy. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Sekretarz Gminy Latowicz p. Barbarę Zgódkę, Przewodniczącego Rady Gminy w Latowiczu p. Wiesława Świątka, Radnego ze wsi Transbór p. Tadeusza Szczepańczyka, Dyrektor ZS w Latowiczu p. Wiesławę Kosobudzką, Kierownik Apteki w Latowiczu p. Jolantę Pankowską- Kowalczyk, lekarza p. Mirosława Trzcińskiego, zaprzyjaŸnionych Seniorów z Mrozów oraz zaproszone na ten wieczorek rodziny naszych podopiecznych. Pani Dyrektor przedstawiła też i podziękowała swojemu personelowi, który wraz z nią solidnie się napracował przy przygotowaniu uroczystości.
W części artystycznej najpierw wystąpili Seniorzy z Mrozów. Nasi Goście zaśpiewali przy akompaniamencie akordeonu piosenki cygańskie, na koniec jedna z cyganek z dzieckiem na ręku snuła opowieść o cygańskim życiu i o mocy jej wróżb. Potem swoje „pięć minut” mieli nasi mieszkańcy. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani, podekscytowani gdyż był to ich debiutancki występ. Długo trwało poprawianie strojów, nastrajanie się zanim popłynęły pierwsze słowa cygańskich piosenek. Z jednej strony stała „ orkiestra”, czyli sekcja rytmiczna z pojemnikami wypełnionymi ryżem, grochem i fasolą dzielnie wspomagając przygrywającego na gitarze p. Zdzisława Ćmocha. Jedna z naszych artystek p. Janeczka Podobas podczas występu odegrała znakomitą rolę cyganki. Jej strój, pokrzykiwania w trakcie śpiewania, taniec (według własnego pomysłu) odzwierciedlały prawdziwie cygański klimat tego wieczoru. Wszyscy artyści pięknie się spisali. Po początkowej tremie nie pozostało śladu, kiedy przybyli goście zaczęli śpiewać wraz z nami. Wytworzyła się świetna, przyjacielska, rodzinna atmosfera Nasi podopieczni za tak wspaniały pokaz swoich zdolności artystycznych zostali nagrodzeni gromkimi brawami i głośnym aplauzem publiczności. Poczuli się bardzo, bardzo dowartościowani tym pierwszym „estradowym” występem.
Tego dnia jedna z naszych mieszkanek p. Janeczka Górzyńska świętowała 90 urodziny, a dwóch Andrzejów obchodziło imieniny. Pani Dyrektor z tej okazji złożyła jubilatce i solenizantom najlepsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęściu i tak dobrej formie jaką mają do tej pory. Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali im gromkie STO LAT.
W kolejnej części, jak nakazuje tradycja – miały miejsce andrzejkowe wróżby. Było lanie wosku przez Gości i mieszkańców z interpretacją woskowych „odlewów”. Kolejną wróżbą było „trafianie strzałą w serce” z imionami swoich przyszłych ukochanych. W konsumowanych w międzyczasie babeczkach można było znaleŸć złote myśli – przesłania na nadchodzący rok. Po programie artystycznym i wróżbach naszych gości zaproszono na obiad, a mieszkańcy, którzy obiad mieli wcześniej korzystali ze stołu obficie zastawionego słodyczami; ciastami, ciasteczkami, kawą i herbatą. Cygańska muzyka nadal płynęła, ale już nie „na żywo” lecz z odtwarzacza.
Na koniec tej imprezy, aby uprzyjemnić czas naszym mieszkańcom Seniorzy z Mrozów zatańczyli w kółeczku kilka piosenek. Wszyscy goście i mieszkańcy podziękowali sobie za świetną zabawę, złożyli wzajemnie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. No i niestety – znów przyszedł czas oczekiwania na kolejne spotkanie.


<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom