Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: Otwarte andrzejki "Pod Klonami"
Data dodania: 30.11.2014
W piątkowe popołudnie, 28 listopada w Domu Opieki "Pod Klonami" w Transborze odbyła się impreza, którą można by określić "trzy w jednym". Dzień Seniora i andrzejki połączone zostały z dniem otwartym. Oprócz pensjonariuszy, artystów, zaproszonych gości przybyli (choć nielicznie) mieszkańcy wioski.

Gospodarz i organizatorka uroczystości, Dyrektor Domu Opieki p. Małgorzata Drzazga zaczęła od powitania wszystkich przybyłych gości, a wśród nich byli m.in. p. H. Aksamitowska i E. Śluzek z GOPS w Latowiczu, p. J. Pankowska- Kowalczyk kierownik Apteki w Latowiczu, ks. A. Rakoczy - proboszcz w Wielgolesie oraz p. A. Kulig Dyrektor wraz z Seniorami z Mrozów.

Podopieczni ośrodka "Pod Klonami" byli bardzo poruszeni i podekscytowani faktem, że tak licznie przybyli do nich inni seniorzy, którzy chcą się podzielić swoimi zdolnościami i osiągnięciami, swoją artystyczną pasją.

Seniorzy z Mrozów przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu, (na których z werwą akompaniowały solistom i chórowi dwie panie) śpiewali piosenki z tekstami własnego autorstwa. Piosenki dotyczyły codziennego życia "staruszka" na emeryturze, zawarte było w nich dużo humoru oraz trafnych rad dla młodych. Wykonawcy pokazali, że w każdym wieku można się cieszyć, być szczęśliwym i jeszcze sporo dać z siebie innym. A i dolegliwości przy piosence, dobrym humorze są jakby mniejsze, nawet da się o nich zapomnieć.

Potem był poczęstunek, zaproszeni Goście podziwiali prace własnoręcznie wykonane przez podopiecznych "Pod Klonami". Podziw był uzasadniony, bo zważywszy na wiek i często ograniczoną sprawność fizyczną seniorów - prace naprawdę wzbudzają podziw.

W kolejnej części programu z racji tego, że to był już wieczór andrzejkowy personel ośrodka pod kierownictwem pani Ewy Pisarek i Agnieszki Zagórskiej poprowadził liczne zabawy andrzejkowe. Nie zabrakło lania wosku, ciągnięcia losów, "strzelania" w serce itp. Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały podopiecznym jak i gościom. Jak przystało na dobrą zabawę - wszystko zakończyło się tańcami... bo seniorzy tańczyć potrafią, nawet jeśli niektórym przyszło to robić przy pomocy wózka.

P. M. Drzazga, właścicielka ośrodka, w podziękowaniu gościom i artystom wręczyła upominki i odznaki "Przyjaciel Domu Opieki Pod Klonami". Rozstając się wszyscy życzyli sobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i zapewnili, że to nie ostatnia ich wspólna uroczystość w tym roku.


<<< powrót do aktualności

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom