Start Aktualności Oośrodku Oferta Stowarzyszenie Nadzieja Kontakt
Galeria zdjęć z życia naszych mieszkańców Domu "Pod Klonami"

Wydarzenie: 73 rocznica akcji odbicia więŸniów ze szkoły w Latowiczu
Data dodania: 12.02.2017
12.02.2017r. odbyła się uroczystość z okazji 73 rocznicy akcji odbicia więźniów ze szkoły w Latowiczu. Udział wzięli Kombatanci, Starosta Miński, Poseł na Sejm RP, Zastępca Wojewody oraz Wójt Gminy Borowie, radni gminni, uczniowie szkoły i lokalna społeczność. Wszyscy uczestnicy przybyli do kościoła w Latowiczu, gdzie w asyście pocztów sztandarowych odprawiono uroczystą Mszę św.
Następnie pod tablicę na budynku szkoły upamiętniającą tamte tragiczne wydarzenia z 1944 r. Goście w asyście żołnierzy z jednostki w Mińsku Mazowieckim złożyli wiązanki kwiatów.
W dalszej części uroczystości Wójt Gminy Latowicz p. B. Świątek-Górski wraz z dyr. ZS w Latowiczu p. W. Kosobudzką powitali zaproszonych gości w budynku szkoły gdyż tam odbywała się dalsza część programu. Po wystąpieniach przedstawicieli władz i kombatantów odznaczono zasłużonych dla lokalnego środowiska działaczy.
Zaraz po tej części młodzież z ZS w Latowicza przedstawiła swoją część artystyczną. Uczniowie popisali się pięknymi recytacjami i wspaniałym występem muzycznym pod kier. J. Zawadki.
W końcowej części głos zabrali goście dziękując za zaproszenie. Potem wszyscy zebrani przeszli na poczęstunek przygotowany przez personel szkoły.
Nas na tej uroczystości reprezentowała p. dyrektor Małgorzata Drzazga.<<< powrót do aktualnoœci

Copyright PODKLONAMI 2014. All rights reserved. Created by Vipercom